Ůvodní obrázek

Blog #1 - Motorka v ateliéru Video

Při natáčení téměř vždy vznikají zajímavé situace a dochází i k problémům, které byste ani ve snu nečekali. Nedávno jsem se ovšem dostal do situace, o kterou se s vámi musím podělit.

Sešel jsem se se svým kamarádem u nás v Liberci v novém ateliéru. Měli jsme v plánu nafotit pár fotek, natočit nějaké video, dát si pizzu a popovídat si o tom, jak jde život. Přibližně po hodině focení a probírání smyslu života jsem přišel s myšlenkou vytvořit nějaký reklamní spot na naše nové prostory. Tak jsme se do toho pustili. Nejdříve jsme vymysleli hvězdné války v kombinaci s princeznou. 

Dalším z nápadů pak bylo natočit jízdu na motorce pomocí zeleného plátna, který jsme pořád odsouvali, protože jsme nevěděli, jak ho zrealizovat. Pak to přišlo. „Co kdybychom sem dostali tvojí motorku?“ Zdálo se to jako šílenost a proto jsme se rozhodli to zkusit. Přestěhovali jsme půlku zasedací místnosti, odklidili z cesty všechna světla a pustili se do toho. Nejdříve bylo nutné stroj otočit, jelikož vevnitř by manipulace nebyla možná. Následovalo odmontování zrcátek a sklopení všech vyčnívajících částí. Pak už jen stačilo protáhnout naši malou rekvizitu úzkými dveřmi, které vedly dovnitř. Po 10 minutách posouvání a pomalého popojíždění se nám to povedlo. Motorka byla před plátnem a šlo se natáčet. 

Díky tomu jsem dnes zjistil, že v našem ateliéru se dá natáčet i 120 kg těžká motorka a že se vyplatí zkusit i to, co na první pohled vypadá nemožně. Pod článkem se můžete podívat na zajímavé fotky a video, které vzniklo. 

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček