Ůvodní obrázek

Kde hledám inspiraci?

Každý má ve svém životě období, kdy se mu nic nedaří a začíná mít pocit, že jeho práce nemá smysl, že na světě pro nikoho není a je zcela zbytečný. Zhruba před měsícem potkal tento stav i mě. Nebyl jsem si jistý sám sebou a cítil jsem, že věci, které mě dříve naplňovaly dnes dělám jen z povinnosti. Rozhodl jsem se proto začít věci tvořit s láskou. K radosti mi stačil jen můj vnitřní pocit.

Co pro to tedy dělám? A kde beru inspiraci?

Když jsem se to rozhodl změnit, stanovil jsem si jasná pravidla. Každý týden se ohlédnu za sebe a zhodnotím, co se mi povedlo, a hlavně co jsem vytvořil. Chtěl jsem tvořit, natáčet, fotit. Každý týden chodím jinam. Někdy do přírody, někdy do města, občas zůstanu vevnitř v ateliéru. Není důležité, kam se zrovna vydám, ale s kým.

Pro mě jsou největší inspirací lidé. Chci kolem sebe mít kreativní lidi, kteří věci dělají pro sebe. Obklopovat se pouze těmi, se kterými je mi skvěle a cítím, že i oni chtějí být se mnou. Všechno tohle je cítit z výsledného videa, fotky nebo čehokoliv jiného. Myslím, že by se měl každý snažit kolem sebe vytvářet co nejlepší prostředí.

Někdy se stačí pouze usmát a inspirace přijde sama.

 

V galerii se můžete podívat na některé mé fotky. Doufám, že se vám článek líbil a děkuji za přečtení. 

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček