Třináctá komnata Matěje Halíře spatřila světlo světa Video

Nadějný liberecký zpěvák Matěj Halíř vypustil do světa svůj první hudební počin, který doplnil také o oficiální klip. Písničku pojmenovanou Třináctá komnata složil společně se svým manažerem a přesto, že od oficiální premiéry na Youtube uplynulo jen pár desítek hodin, přijímá osmnáctiletý zpěvák převážně pozitivní reakce. Na duetu se společně s ním podílela Anna Julie Slováčková, kterou většina z vás zná z pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

„Písnička neměla být původně duetem, ale nakonec jsme tomu trošku přizpůsobili text, oslovili Aničku a klaplo to,“ říká mladý zpěvák. Podle svých slov text vystihuje přesně jeho životní příběh. „Celý text je jedno velké přiznání,“ dodal. Jak sám přiznává, když písničku poprvé zazpíval své přítelkyni, rozbrečela se. „I podle ní text dokonale vystihuje naše pocity,“ shrnul Halíř.

Debutový song je pro Matěje Halíře ještě cennější díky spolupráci s Annou Julií Slováčkovou, která v textu přebrala roli jeho přítelkyně. „Anička je skvělá zpěvačka a spolupráci s ní se nedá nic vytknout. S nabídkou duetu jsem ji oslovil koncem loňského roku, přijala a bylo hotovo. Sama po nahrání songu ve studiu uznala, že je to vážně dobré,“ doplnil Matěj Halíř.

Natáčení klipu si vzala na starost KDM Production. Záběry vznikaly v krytu pod vlakovým nádražím v Liberci a také v opuštěných prostorách poblíž nástupišť. „Natáčení jsem si užíval i přesto, že se teploty pohybovaly kolem bodu mrazu a většinu dne jsem musel vydržet jen v tričku,“ vzpomněl zpěvák. Premiéra klipu proběhla na Youtube v neděli ve 20:00.

 

Nadějný hudebník v současnosti studuje třetí ročník na pražské konzervatoři. Kromě zpěvu si také rád zahraje na saxofon. I přes útlý věk už nyní plánuje další nahrávání ve studiu. „Doufám, že se budeme moci už brzy pochlubit dalším kouskem z naší dílny. Přesto, že fungujeme jako kapela zatím jen pár měsíců, máme už nyní šest hotových songů,“ uzavřel Matěj Halíř.

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček