Ůvodní obrázek

Prof.MUDr. Petr Sedláček CSc. klinika dětské hematologie a onkologie transplantační jednotka Video

Podívejte se na rozhovor, který jsme natáčeli na dětské Hemato onkologii s prof. MUDr. Petrem Sedláčkem šéflékařem transplantační jednotky kostní dřeně ve FN Motol. Jediném pracovišti svého druhu v ČR, které díky osobnímu nasazení jejich pracovníků má respekt i ve světě a spolupracuje s řadou obdobných špičkových pracovišť.

Pan profesor je nejen vynikající lékař s řadou publikací, ale díky vlivům na systém zdravotnictví ČR i skvělý manažer a člověk. Způsob práce  pana profesora a jeho kolegů je spíše posláním než prací ve smyslu zaměstnání.

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček