Ůvodní obrázek

Blog #2 - FUTURE PORT PRAGUE

Včera, 7. 9., jsem se v doprovodu své přítelkyně účastnil „FUTURE PORT PRAGUE“ - festivalu o moderních technologiích, nových objevech ve vědě a medicíně a se spoustou zajímavých ukázek využití VR (virtuální reality) v praxi. Nechyběly ani přední vývojové značky v čele s Googlem, Microsoftem nebo Teslou.

Už u vchodu mě zaujalo využití QR kódu místo papírové vstupenky. Hned co jsem vkročil do areálu jsem uviděl velké podium, kde se celý den konaly zajímavé přednášky. Mezi přednášejícími byl i globální stratég, kouč a mentor Jan Mühlfeit. První stánky, které mě upoutaly, byly nabité různými drony od závodních, až po ty určené k profesionálnímu natáčení filmů. Nejzajímavější mi přišel dron od DJI. Měl na sobě připevněný DJI Ronin (5-osý stabilizátor) a FullFrame kameru Sony A7 SII. Když jsem od toho konečně odpoutal oči, spatřil jsem velkou zavodní dráhu, kde se závodilo o nejčistší průlet mezi překážkami. 

Pak už jsem měl spíše pocit, že se jedná o festival VR technologie, ale byl jsem mile překvapen. U stánku Movisio jsem si mohl vyzkoušet postavit motor pro letadla pomocí HTC vive. Společnost Brainz mi ve spolupráci se Škodovkou umožnila průjezd Prahou v roce 1913 a jízdu kajakem na divoké vodě jsem si užil díky stánku Samsung. Termo kamery mi odhadly, kolik je mi let (v mých 19letech prý vypadám na 31 let) a jakou mám zrovna náladu. To skutečně fungovalo, byl jsem šťastný. 

Další velkou kapitolou byla auta a to zejména ta poháněná elektrikou. Měl jsem možnost si prohlédnout všechny modely Tesly (pán, který u nich stál, nebyl moc příjemný), nová auta od Toyoty a dva unikáty od BMW (i3 a i8). U těchto aut byla velice příjemná a profesionální obsluha, která nás nechala do jejich supersportu nastoupit a vyfotit se. Škoda se svým novým konceptem Vision S ovšem už tak vstřícná nebyla. Možná proto, že vystavované auto mělo hodnotu 78 milionů. 

Myslím, že to byl jeden z nejlepší festivalů, který jsem kdy mohl navštívit. Všem, kteří se tento rok nestihli přijít podívat a dozvědět se opět něco nového, doporučuji sledovat konání dalšího ročníku.

 

 

 

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček