Ůvodní obrázek

Blog #3 - Jak se vyvíjel web

To, že jsme v době internetu a každá informace se dá najít, nemusím více rozepisovat. To, že každá úspěšná firma potřebuje své webové stránky je také jasné. Jak ale vyrobit stránky, tak aby byly pro zákazníky zajímavé a dozvěděli se tam vše co potřebují? Já se vám v tomto již třetím blogu pokusím popsat vývoj stránek kdmse.cz.

Stránky, na kterých se právě nacházíte, jsou výsledkem práce ¾ ročního vývoje plného předělávání, diskuzí a nápadů. Nejdříve se mělo jednat o jednoduchý redesign z původního webu provedený firmou Bonsai-development. Ten byl zastaralý a neodpovídal moderním trendům. Z původního zadání to vyústilo až k vytvoření nového webu. Na začátku jsme se totiž příliš zaměřili na jednotlivé detaily a nikdo se nezamýšlel nad tím, jak bude stránka působit celkově. Na domovské stránce byl slider obrázků, které nijak nesouviseli s naší prací. Pod ním mohl uživatel vidět okno facebooku, díky kterému se stránky načítaly příliš dlouho a nikoho by nenapadlo, že zrovna tato firma poskytuje video a grafické služby.

Právě kvůli těmto faktům jsme se dohodli na následujících změnách. Slider bude nahrazen videm, které ovšem také potřebovalo určité úpravy. Zároveň s tím bylo rozhodnuto o odebrání banerů, které svojí kvalitou nesplňovali grafické požadavky.

Domovská obrazovka byla zakončena seznamem partnerů tzv. Log, která byla seřazena vedle sebe. Odkazovali na partnerské firmy, které ovšem s naší činností neměli nic společného. Stále tu byl navíc problém s tím, že stránky neodpovídali tomu, jak bychom chtěli působit.

Uprostřed prázdnin bylo rozhodnuto o tom, že budou provedeny větší změny. Přidala se podstránka „VIDEA“, ukázková videa se umístila i na domovskou stránku, ze které zmizelo okno facebook i partneři.

Na stránkách se bude stále pracovat, ale konečně můžeme říct, že stránky splňují to, co bychom od nich chtěli.

Novinky

 

Milošův počátek Video

Dnešní blog bude trochu odlišný od těch předchozích. Budeme zpovídat Annu Nevrlou, jednu ze spoluatorek politicky laděné písně Spasitel M., k němuž jsme letos na přelomu léta a podzimu točili videoklip. Dozvíte se jak vlastně celá píseň vznikala a jaké byly první reakce na její provokativní text.

více
22.12.2017
Tomáš Mráček a Anna Nevrlá
 

Kontakt nad zlato

Máte dva adepty na novou pracovní pozici. Jedním je váš dlouholetý známý, který sice nemá vysokou školu, ale v oboru se pohybuje už asi rok, takže se v něm celkem orientuje. Má kontakty, umí vystupovat před lidmi a nemusíte ho zaučovat. Druhým uchazečem je mladík, který maturoval s vyznamenáním. Na vysoké získal titul jako premiant.

více
10.12.2017
Tomáš Mráček
 

Amatér VS. začátečník Video

Filmařina, stejně jako spousta dalších oborů, se dá rozdělit do několika protipólů. Jsou tu nadšenci i ti, které to nebaví ani napoprvé. Jsou tu velké ryby, které si mohou dovolit potápět se i v těch největších hloubkách cenového oceánu, ale pohybují se tu i středně velké firmy vyšlapávající si svou zlatou střední. A v neposlední řadě, a právě o těch bych se tu rád trochu rozepsal, nesmíme zapomínat ani na ty, kteří kolikrát ani ne v bárkách, ale v na hrubo stlučených vorech, křižují bezpečné vody zátok a čekají co zbyde po ostatních a vyplave až na hladinu.

více
06.12.2017
Tomáš Mráček